سبد خرید کالا
را به شماره 09379309042پیامک نمایید


شماره موبایل یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابفروشگاه حراجی اینترنتی با تخفیف عالی و تضمین خرید

راهنمای خرید فروشگاه حراجی

نمایش بیشتر پنهان نمودن

لوازم آرایشی بهداشتی استاندارد

چگونه محصولات آرایشی اصل و استاندارد را بشناسیم؟
موضوع استفاده از محصولات اصل یا تقلبی شاید در خیلی از کالاها مهم باشد ولی در مورد لوازم آرایشی بسیار بسیار مهم است.
موضوع استفاده از محصولات اصل یا تقلبی شاید در خیلی از کالاها مهم باشد ولی در مورد لوازم آرایشی بسیار بسیار مهم است، خوشبختانه امروزه فرهنگ استفاده از اجناس اصلی حتی با قیمت بالا بسیار رو به رشد است و شاید به زودی با وجود حجم زیاد کالاهای تقلبی و فراگیر شدن فروش آنها سوپر مارکتها و حتی در متروی شهری بتوان به آینده ای امیدوار باشیم که بازار از این دست کالاها پاک شود. که البته این مطلب تنها با رشد فرهنگی و نخریدن این قبیل اجناس و رکود بازار این سودجویان میسر خواهد بود.
برای فهمیدن اینکه یک محصول تقلبی است یا اصل چه راههایی وجود دارد؟
خرید از فروشگاههای معتبر؟ مقایسه با کالاهایی که اصل بودن آن یقیین دارید؟ مشورت با افراد صاحب نظر؟ شاید تمامی این راهها بتواند به شما در راستای انتخاب کالای اصل کمکهایی بکند اما آیا همیشه افراد صاحب نظر در دسترس هستند؟ آیا همیشه کالای اصل برای مقایسه موجود است؟ معیار انتخاب فروشگاههای معتبر چیست؟ به اعتقاد صاحب نظران بهترین راه و مطمئن ترین راه برای تشخیص کالای اصل مراجعه به نهادهای ذیصلاح است که تایید آن کالا مورد نظر جمعی از کارشناسان قرار گرفته باشد. این رویه که کالاهای ارائه شده توسط کمپانیها باید مورد تایید نهادهای ذیصلاح قرار بگیرد در حال حاضر در کشورهای پیشرفته به طور جدی اجرا میشود. در کشور ما نیز وزارت بهداشت متولی این امر است ، این سازمان با رویت اسنادو مدارک تایید شده کمپانی تولید کننده و همچنین بازدید از کارخانه تولید کننده و بررسی فرمولاسیون تولید و نظارت بر فرآیند واردات و نحوه نگهداری و توزیع شرکت وارد کننده تمامی اصول بهداشتی از تولید تا مصرف و در نهایت صدور مجوز برای فعالیت آن نشان تجاری در ایران این اطمینان را از بی ضرر بودن آن محصول آرایشی بهداشتی برای ما حاصل میکند. برای تشخیص این مطلب که آیا کالایی مورد تایید وزارت بهداشت هست یا خیر، این سازمان اقدام به الصاق برچسبهایی با شماره پروانه بهداشت بر روی کالاها کرده است که معرف کارحانه و کشور تولید کننده ، شرکت وارد کننده و همچنین سال و سری ساخت کالا میباشد. به این ترتیب با پیشرفت هر روزۀ قوانین و با شرط قرار دادن این مجوزات در هنگام خرید می توان با آرامش بیشتری کالای مصرفی خود را انتخاب کنیم. در بسیاری اوقات ما با صرف هزینه بیشتر خواستار خرید کالاهایی با نام و نشان تجاری معتبر و شناخته شده هستیم غافل از آنکه افراد سود جو با درک همین مطلب با تولید کالای تقلبی و سوء استفاده از همین نامهای معتبر سعی در کسب درآمد از اعتماد ما نسبت به همین نامها را دارند، حتی در موارد بسیار این کالاهای تقلبی را هم قیمت با نمونه اصلی عرضه میکنند! بنابراین دقت به دارا بودن برچسب وزارت بهداشت و هولگرام شرکت وارد کننده بر روی کالا در هنگام خرید میتواند نکته بسیار مهمی باشد در راستای حفظ سلامت و همچنین سرمایه ریالی ما. در نهایت باید عرض کنم که استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی نه تنها امن نیست بلکه متی تواند بسیار خطرناک و برای سلامتی شما مضرر باشد. به خاطر سلامتی خودتان هم که شده مواظب باشید و کالای تقلبی نخرید، مگر اینکه بخواهید از متقلبهایی که این جنایت رو مرتکب می شوند حمایت کنین و جیب آنها رو پر از پولهای خودتان کنید!!!
استاندارد USDA از آمریکا
یکی از معتبر ترین استانداردهای موجود برای محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبتی ارگانیک ، این برچسب با مرجع صادرکنندگی از آمریکا می باشد . از نظر USDAمحصولات در رده بندی ارگانیک شامل این دسته بندی هستند : 100 درصد ارگانیک : محصولی که کاملا خلوص 100 درصدی مواد تشکیل دهنده ارگانیک دارد. ارگانیک: مواد تشکیل دهنده محصول باید بالای 95 درصد تشکیل ده از مواد ارگانیک باشند . ساخته شده با مواد ارگانیک: در صورتی که 70 درصد مواد تشکیل دهنده محصول ارگانیک باشند .
استاندارد Ecocert از فرانسه
سطح بالای استاندارد اکوسرت برای محصولات و لوازم آرایشی بهداشتی برابر با استاندارد اتحادیه اروپا، اصول حفاظت از زمین و توسعه پایدار برای محصولات ارگانیک و طبیعی وضع شده است. به صورت کلی، در محصولات با استاندارد اکوسرت هیچگونه مواد تراریخته وجود ندارد و هم چنین تمام مواد آرایشی و بهداشتی فاقد پارابن ، ذرات نانو ، سیلیکون، عطر، اسانس و رنگ های مصنوعی و فنوکسی اتانول هستند . این محصولات بر روی حیوانات تست نمی شوند و بر اساس استاندارد اکوسرت بایستی محصولات در ظروف قابل بازگشت به طبیعت بسته بندی شوند.
استاندارد BDIH از آلمان
برچسب BDIH فقط به محصولاتی داده می شود که از مواد طبیعی خام مانند انواع دانه های روغنی ، چربیهای گیاهی و موم ، عصاره و اسانس های دارویی و مواد معطری که در مزارع بیولوژیک و کاملا کنترل شده استخراج و گرد آوری شده باشند .
هم چنین انواع تست روی حیوانات و استفاده از موادی مانند پارابن ، سیلیکون، پارافین ، عطر و اسانس های مصنوعی در این محصولات ممنوع است.
البته محصولاتی که از مواد با منشا حیوانی مانند شیر ، موم و عسل نیز ساخته شده اند شامل استاندارد BDIH می شود. نکته مهم عدم استفاده از موادی مانند روغن شتر مرغ ، روغن سمور آبی ، چربی مارموت و سیلیکون در محصولاتی است که خواستار این استاندارد هستند .
انجمن خاک Soil Association از انگلستان
استاندارد محصولات ارگانیک بر اساساین مجوز منطبق بر تولید مواد خوراکی است. اگر مواد تشکیل دهنده محصول برای خوردن خوب باشند برای ساخت محصولات زیبایی نیز مناسبند . این انجمن آئین نامه ای مفصل و با جزئیات کامل دارد و میزان مواد مجاز و غیر مجاز را بر حسب وزن و مواد تشکیل دهنده در قالب یک دستور العمل کامل برای ساخت بر روی سایتش بارگزاری کرده است.
Certech از کانادا
استاندارد محصولات آرایشی و بهداشتی ارگانیک در کانادا با این عنوان و لوگو شناخته می شود . کلیه محصولاتی که دارای این برچسب هستند باید حد اقل 95 درصد متشکل از مواد ارگانیک باشند .بسته بندی قابل بازیافت ، عدم تست بر روی حیوانات ، نداشتن مواد نگهدارنده و عطر و اسانس های مصنوعی از دیگر شرایط دریافت این برچسب استاندارد می باشد .
ACO از استرالیا
استاندارد محصولات ارگانیک استرالیا نیز مانند سایر کشورها بر اساس مقررات و قوانین داخلی آن کشور و با رویکرد جهانی تدوین شده است . نکته قابل توجه همسویی استاندارهایی ACO با استاندارد USDAآمریکا وCOSMOS است . جزئیات محصولات ارگانیک استرالیا دقیق تر از سایر استاندارها برای تولید محصولات خوردنی و بهداشتی آرایشی در جزوه ای مفصل توسط این سازمان تدوین و در اختیار متقاضیان تولید قرار می گیرد . عدم استفاده از رنگ و محصولات غیر طبیعی ، تست روی حیوانات ، پارابن و سایر نگهدارنده ها ، سیلیکون و ... جزو کلیات نکاتی است که تولید کنندگان محصولات زیر عنوان استاندارد ACO باید آن ها رعایت کنند .
استاندارد Cosmos
در سال 2010 با حضور و همراهی 5 موسسه مهم در حوزه استاندارهای محصولات ارگانیک آرایشی و بهداشتی ، موسسه ای با نام اختصاری COSMOS در بلژیک راه اندازی شد . با بعضی از اعضا این نهاد قبل تر آشنا شده اید : BDIH از آلمان ، Ecocert از فرانسه، ، انجمن خاک از انگلستان ، Cosmebioاز فرانسه و ICEA از ایتالیا اعضا تشکیل دهنده این موسسه استاندارد هستند . در واقع این موسسه با تدوین قوانین هدفمند و در چارچوبی مشخص به لوازم آرایشی و بهداشتی ارگانیک ،استانداردCOSMOS اعطا می کند که در کشور های عضو به عنوان یک استاندارد یکسان پذیرفته شده است . از اهداف این موسسه می توان به توسعه کشاورزی ارگانیک ، همراهی و همگام با طبیعت بر اساس اصول محیط زیست پایدار و تولید محصولات سازگار با محیط زیست و انسان را نام برد .

چرا از فروشگاه حراجی اینترنتی؟

Posted on by Sajjad Moradi - 2 comments

فروشگاه حراجی با بروزرسانی مداوم و ساخت پیامرسان حراجی سعی در ارتباط قوی بین تولید کننده و مصرف کننده دارد و نیز حراجی با خرید کالا با کمترین قیمت و دریافت تخفیف بیشتر سعی در ارزان تمام شدن برای خریدار دارد و حراجی حاشیه سود دریافتی خود را بسیار کاهش داده و فقط 1% - 0.5% سود از فروشنده دریافت می نمایید

فروشگاه حراجی اینترنتی سعی در رضایت خرید و فروش و حمایت از تولید کننده داراست

کیت رنگ مو گارنیه شماره Color Sensation Shade 5.35- Garnier Color Sensation Shade 5.35 Hair Color Kit

کیت رنگ مو گارنیه شماره Color Sensation Shade 6.0- Garnier Color Sensation Shade 6.0 Hair Color Kit

اسپری نگهدارنده حالت مو تافت مدل Power Hair Spray حجم 250 میلی لیتر- Taft Power Hair Spray Hair Styling Spray 250ml

کیت رنگ مو لورآل شماره 6 Excellence- LOreal Excellence No 6 Hair Color Kit

اسپری نگهدارنده حالت مو نلی مدل Agua De Peinadu حجم 200 میلی لیتر- Nelly Agua De Peinadu 200ml

ژل موی آقایان سینره حجم 150 میلی لیتر- Cinere Hair Gel For Men 150ml

کیت رنگ مو لورآل شماره 5 Excellence- LOreal Excellence No 5 Hair Color Kit

موس حالت دهنده مو نیوآ مدل Color protect حجم 150 میلی لیتر- Nivea Hair Styling Color Protect Mousse 150ml

کیت رنگ مو گارنیه شماره Color Naturals Shade 7- Garnier Color Naturals Shade 7 Hair Color

کیت رنگ موی پلت سری Intensive مدل Intensive Aubergine شماره 89-4- Palette Intensive Intensive Aubergine Hair Color Kit 4-89

کیت رنگ مو پلت سری Deluxe مدل بلوند الماسی شماره 1-9- Palette Kit Deluxe Diamond Shade 9-1

کیت رنگ موی لورآل سری Excellence شماره 01- LOreal Excellence Hair Color Kit No 01

کیت رنگ مو گارنیه شماره Color Naturals Adria Shade 9.1- Garnier Color Naturals Adria Shade 9.1 Hair Color Kit

کیت رنگ مو پلت سری Intensive Colour Cream مدل Extra Light Blond شماره 0-9- Palette Kit Intensive Colour Cream Extra Light Blond 9-0

موس نگهدارنده حالت مو نیوآ مدل Extra Strong حجم 150 میلی لیتر- Nivea Hair Styling Extra Strong Spray 150ml

اسپری حجم دهنده مو جیورجی مدل Fijacion Y Textura حجم 200 میلی لیتر- Giorgi Fijacion Y Textura Hair Styling Spray

کیت رنگ مو گارنیه شماره Color Naturals Shade 4- Garnier Color Naturals Shade 4 Hair Color

کیت رنگ مو لورآل شماره Casting Creme Gloss 603- LOreal Casting Creme Gloss Hair Color Kit 603

ژل مو فولیکا مدل Ultra Hold با حالت دهندگی قوی- Fulica Ultra Hold Hair Gel 150gr

اسپری نگهدارنده حالت مو نیوآ مدل Ultra Strong حجم 250 میلی لیتر- Nivea Hair Styling Ultra Strong Spray 250ml

کیت رنگ مو لورآل شماره 8 Excellence- LOreal Excellence No 8 Hair Color Kit

موس حالت مو نیوآ مدل Volume Care حجم 150 میلی لیتر- Nivea Hair Styling Mousse Volume Care 150ml

ژل موی قوی سینره حجم 150 میلی لیتر- Cinere Hard Hair Gel 150ml

کیت رنگ مو لورآل شماره Casting Creme Gloss 535- LOreal Casting Creme Gloss Hair Color Kit 535

ژل حالت دهنده مو مای مدل Wet Fix- MY Wet Fix Styling Gel

کیت رنگ مو گارنیه شماره Color Naturals Adria Shade 3.6- Garnier Color Naturals Adria Shade 3.6 Hair Color Kit

کیت رنگ مو پلت سری Deluxe مدل Medium Chestunut Brown شماره 68-5- Palette Kit Deluxe Medium Chestunut Brown Shade 5-68

کیت رنگ موی لورآل سری Casting شماره 734- LOreal Casting Hair Color Kit No 734

ژل موی مرطوب فولیکا مدل Wet Shine- Fulica Wet Shine Hair Gel For All Hair

کیت رنگ مو پلت سری Deluxe مدل Deep Natural Black Shade شماره 0-1- Palette Deluxe Deep Natural Black Shade Hair Color Kit 1-0

ژل حالت دهنده مو تافت مدل Power حجم 150 میلی لیتر- Taft Power Styling Gel 150ml

اسپری حالت دهنده مو انلیون مدل Pro Vitamin B5 حجم 300 میلی لیتر- Enliven Pro Vitamin B5 Ultra Hold Hair Spray 300ml

ژل حالت دهنده مو لورآل مدل Studio Line Pure Wet Tb حجم 150 میلی لیتر- LOreal Studio Line Pure Wet Tb Styling Gel 150ml

کیت رنگ مو کالر اند سوان سری Red شماره 5M- Color And Soin Red 5M

اسپری نگهدارنده حالت مو نیوآ مدل Diamond Gloss حجم 250 میلی لیتر- Nivea Hair Styling Diamond Gloss Spray 250ml

سامانه ثبت شکایات
شماره موبایل
ایمیل
دانلود اپلیکیشن حراجی

جهت سهولت در برقراری ارتباط با فروشندگان ، کاربران ، ادمین و سایر بخش های فروشگاه حراجی و خرید آسان و مشاهده بیشتر کالاها و سایر خدمات اپلیکیشن حراجی را نصب فرمایید.

دانلود