سبد خرید کالا
را به شماره 09379309042پیامک نمایید


شماره موبایل یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حساب



فروشگاه حراجی اینترنتی با تخفیف عالی و تضمین خرید

راهنمای خرید فروشگاه حراجی

نمایش بیشتر پنهان نمودن

لوازم آرایشی بهداشتی استاندارد

چگونه محصولات آرایشی اصل و استاندارد را بشناسیم؟
موضوع استفاده از محصولات اصل یا تقلبی شاید در خیلی از کالاها مهم باشد ولی در مورد لوازم آرایشی بسیار بسیار مهم است.
موضوع استفاده از محصولات اصل یا تقلبی شاید در خیلی از کالاها مهم باشد ولی در مورد لوازم آرایشی بسیار بسیار مهم است، خوشبختانه امروزه فرهنگ استفاده از اجناس اصلی حتی با قیمت بالا بسیار رو به رشد است و شاید به زودی با وجود حجم زیاد کالاهای تقلبی و فراگیر شدن فروش آنها سوپر مارکتها و حتی در متروی شهری بتوان به آینده ای امیدوار باشیم که بازار از این دست کالاها پاک شود. که البته این مطلب تنها با رشد فرهنگی و نخریدن این قبیل اجناس و رکود بازار این سودجویان میسر خواهد بود.
برای فهمیدن اینکه یک محصول تقلبی است یا اصل چه راههایی وجود دارد؟
خرید از فروشگاههای معتبر؟ مقایسه با کالاهایی که اصل بودن آن یقیین دارید؟ مشورت با افراد صاحب نظر؟ شاید تمامی این راهها بتواند به شما در راستای انتخاب کالای اصل کمکهایی بکند اما آیا همیشه افراد صاحب نظر در دسترس هستند؟ آیا همیشه کالای اصل برای مقایسه موجود است؟ معیار انتخاب فروشگاههای معتبر چیست؟ به اعتقاد صاحب نظران بهترین راه و مطمئن ترین راه برای تشخیص کالای اصل مراجعه به نهادهای ذیصلاح است که تایید آن کالا مورد نظر جمعی از کارشناسان قرار گرفته باشد. این رویه که کالاهای ارائه شده توسط کمپانیها باید مورد تایید نهادهای ذیصلاح قرار بگیرد در حال حاضر در کشورهای پیشرفته به طور جدی اجرا میشود. در کشور ما نیز وزارت بهداشت متولی این امر است ، این سازمان با رویت اسنادو مدارک تایید شده کمپانی تولید کننده و همچنین بازدید از کارخانه تولید کننده و بررسی فرمولاسیون تولید و نظارت بر فرآیند واردات و نحوه نگهداری و توزیع شرکت وارد کننده تمامی اصول بهداشتی از تولید تا مصرف و در نهایت صدور مجوز برای فعالیت آن نشان تجاری در ایران این اطمینان را از بی ضرر بودن آن محصول آرایشی بهداشتی برای ما حاصل میکند. برای تشخیص این مطلب که آیا کالایی مورد تایید وزارت بهداشت هست یا خیر، این سازمان اقدام به الصاق برچسبهایی با شماره پروانه بهداشت بر روی کالاها کرده است که معرف کارحانه و کشور تولید کننده ، شرکت وارد کننده و همچنین سال و سری ساخت کالا میباشد. به این ترتیب با پیشرفت هر روزۀ قوانین و با شرط قرار دادن این مجوزات در هنگام خرید می توان با آرامش بیشتری کالای مصرفی خود را انتخاب کنیم. در بسیاری اوقات ما با صرف هزینه بیشتر خواستار خرید کالاهایی با نام و نشان تجاری معتبر و شناخته شده هستیم غافل از آنکه افراد سود جو با درک همین مطلب با تولید کالای تقلبی و سوء استفاده از همین نامهای معتبر سعی در کسب درآمد از اعتماد ما نسبت به همین نامها را دارند، حتی در موارد بسیار این کالاهای تقلبی را هم قیمت با نمونه اصلی عرضه میکنند! بنابراین دقت به دارا بودن برچسب وزارت بهداشت و هولگرام شرکت وارد کننده بر روی کالا در هنگام خرید میتواند نکته بسیار مهمی باشد در راستای حفظ سلامت و همچنین سرمایه ریالی ما. در نهایت باید عرض کنم که استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی نه تنها امن نیست بلکه متی تواند بسیار خطرناک و برای سلامتی شما مضرر باشد. به خاطر سلامتی خودتان هم که شده مواظب باشید و کالای تقلبی نخرید، مگر اینکه بخواهید از متقلبهایی که این جنایت رو مرتکب می شوند حمایت کنین و جیب آنها رو پر از پولهای خودتان کنید!!!
استاندارد USDA از آمریکا
یکی از معتبر ترین استانداردهای موجود برای محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبتی ارگانیک ، این برچسب با مرجع صادرکنندگی از آمریکا می باشد . از نظر USDAمحصولات در رده بندی ارگانیک شامل این دسته بندی هستند : 100 درصد ارگانیک : محصولی که کاملا خلوص 100 درصدی مواد تشکیل دهنده ارگانیک دارد. ارگانیک: مواد تشکیل دهنده محصول باید بالای 95 درصد تشکیل ده از مواد ارگانیک باشند . ساخته شده با مواد ارگانیک: در صورتی که 70 درصد مواد تشکیل دهنده محصول ارگانیک باشند .
استاندارد Ecocert از فرانسه
سطح بالای استاندارد اکوسرت برای محصولات و لوازم آرایشی بهداشتی برابر با استاندارد اتحادیه اروپا، اصول حفاظت از زمین و توسعه پایدار برای محصولات ارگانیک و طبیعی وضع شده است. به صورت کلی، در محصولات با استاندارد اکوسرت هیچگونه مواد تراریخته وجود ندارد و هم چنین تمام مواد آرایشی و بهداشتی فاقد پارابن ، ذرات نانو ، سیلیکون، عطر، اسانس و رنگ های مصنوعی و فنوکسی اتانول هستند . این محصولات بر روی حیوانات تست نمی شوند و بر اساس استاندارد اکوسرت بایستی محصولات در ظروف قابل بازگشت به طبیعت بسته بندی شوند.
استاندارد BDIH از آلمان
برچسب BDIH فقط به محصولاتی داده می شود که از مواد طبیعی خام مانند انواع دانه های روغنی ، چربیهای گیاهی و موم ، عصاره و اسانس های دارویی و مواد معطری که در مزارع بیولوژیک و کاملا کنترل شده استخراج و گرد آوری شده باشند .
هم چنین انواع تست روی حیوانات و استفاده از موادی مانند پارابن ، سیلیکون، پارافین ، عطر و اسانس های مصنوعی در این محصولات ممنوع است.
البته محصولاتی که از مواد با منشا حیوانی مانند شیر ، موم و عسل نیز ساخته شده اند شامل استاندارد BDIH می شود. نکته مهم عدم استفاده از موادی مانند روغن شتر مرغ ، روغن سمور آبی ، چربی مارموت و سیلیکون در محصولاتی است که خواستار این استاندارد هستند .
انجمن خاک Soil Association از انگلستان
استاندارد محصولات ارگانیک بر اساساین مجوز منطبق بر تولید مواد خوراکی است. اگر مواد تشکیل دهنده محصول برای خوردن خوب باشند برای ساخت محصولات زیبایی نیز مناسبند . این انجمن آئین نامه ای مفصل و با جزئیات کامل دارد و میزان مواد مجاز و غیر مجاز را بر حسب وزن و مواد تشکیل دهنده در قالب یک دستور العمل کامل برای ساخت بر روی سایتش بارگزاری کرده است.
Certech از کانادا
استاندارد محصولات آرایشی و بهداشتی ارگانیک در کانادا با این عنوان و لوگو شناخته می شود . کلیه محصولاتی که دارای این برچسب هستند باید حد اقل 95 درصد متشکل از مواد ارگانیک باشند .بسته بندی قابل بازیافت ، عدم تست بر روی حیوانات ، نداشتن مواد نگهدارنده و عطر و اسانس های مصنوعی از دیگر شرایط دریافت این برچسب استاندارد می باشد .
ACO از استرالیا
استاندارد محصولات ارگانیک استرالیا نیز مانند سایر کشورها بر اساس مقررات و قوانین داخلی آن کشور و با رویکرد جهانی تدوین شده است . نکته قابل توجه همسویی استاندارهایی ACO با استاندارد USDAآمریکا وCOSMOS است . جزئیات محصولات ارگانیک استرالیا دقیق تر از سایر استاندارها برای تولید محصولات خوردنی و بهداشتی آرایشی در جزوه ای مفصل توسط این سازمان تدوین و در اختیار متقاضیان تولید قرار می گیرد . عدم استفاده از رنگ و محصولات غیر طبیعی ، تست روی حیوانات ، پارابن و سایر نگهدارنده ها ، سیلیکون و ... جزو کلیات نکاتی است که تولید کنندگان محصولات زیر عنوان استاندارد ACO باید آن ها رعایت کنند .
استاندارد Cosmos
در سال 2010 با حضور و همراهی 5 موسسه مهم در حوزه استاندارهای محصولات ارگانیک آرایشی و بهداشتی ، موسسه ای با نام اختصاری COSMOS در بلژیک راه اندازی شد . با بعضی از اعضا این نهاد قبل تر آشنا شده اید : BDIH از آلمان ، Ecocert از فرانسه، ، انجمن خاک از انگلستان ، Cosmebioاز فرانسه و ICEA از ایتالیا اعضا تشکیل دهنده این موسسه استاندارد هستند . در واقع این موسسه با تدوین قوانین هدفمند و در چارچوبی مشخص به لوازم آرایشی و بهداشتی ارگانیک ،استانداردCOSMOS اعطا می کند که در کشور های عضو به عنوان یک استاندارد یکسان پذیرفته شده است . از اهداف این موسسه می توان به توسعه کشاورزی ارگانیک ، همراهی و همگام با طبیعت بر اساس اصول محیط زیست پایدار و تولید محصولات سازگار با محیط زیست و انسان را نام برد .

چرا از فروشگاه حراجی اینترنتی؟

Posted on by Sajjad Moradi - 2 comments

فروشگاه حراجی با بروزرسانی مداوم و ساخت پیامرسان حراجی سعی در ارتباط قوی بین تولید کننده و مصرف کننده دارد و نیز حراجی با خرید کالا با کمترین قیمت و دریافت تخفیف بیشتر سعی در ارزان تمام شدن برای خریدار دارد و حراجی حاشیه سود دریافتی خود را بسیار کاهش داده و فقط 1% - 0.5% سود از فروشنده دریافت می نمایید

فروشگاه حراجی اینترنتی سعی در رضایت خرید و فروش و حمایت از تولید کننده داراست

ریمل حجم دهنده دوسه مدل Punk

ریمل حجم دهنده اسنس مدل I Love Extreme Volume- Essence I Love Extreme Volume Mascara

سایه چشم نیود شماره 02- Node Palette Eye Shadow 02 12Pcs

ریمل حجم دهنده بی یو مدل Double Identity Ultra Black- BeYu Double Identity Ultra Black Mascara

ریمل حجم دهنده اسنس مدل I Love Extreme Crazy Volume- Essence I Love Extreme Crazy Volume Mascara

ریمل میبلین سری Push Up Angel مدل Very Black- Maybelline Push Up Angel Very Black Mascara

ریمل سه کاره مای مدل Infinite- MY Infinite Mascara

مداد چشم اسنس سری 1 × 2 مدل Smoky Brown شماره 02- Essence 2 In 1 Smoky Brown Khol Liner No 02

سایه چشم مدل نچرال کد 2017

ریمل حجم دهنده بورژوآ مدل Volume Glamour با درب مسی- Bourjois Volume Glamour Mascara

ریمل حجم دهنده لورآل مدل Mega Volume Collagene 24H- LOreal Mega Volume Collagene 24H Mascara

خط چشم ماژیکی مای مدل Dip Liner- MY Dip Liner Eye Liner

ریمل حجم دهنده گلدن رز مدل 3D کارتی

ریمل حجم دهنده کاپریس مدل فاتال بلک- Caprice Fatale Black Mascara

ریمل حالت دهنده INLAY مدل Exreme Length- INLAY Exreme Length Mascara

ریمل حجم دهنده ایزادورا سری Big Bold شماره 10- Isadora Big Bold Mascara 10

ریمل حجم دهنده رومانس مدل DR-01- Romance DR-01 Mascara

ریمل حجم دهنده مای سری Black Diamond مدل Luxurious- My Black Diamond Luxurious Volume Mascara

ریمل حجم دهنده میبلین مدل Volum Express Colossal 100 Percent Black- Maybelline Volum Express Colossal 100 Percent Black Mascara

خط چشم این لی مدل Silk Liquid- INLAY Silk Liquid Eyeliner

ریمل گلدن رز مدل اسموکی لشز- Golden Rose Smokey Lashes Mascara

سایه اکلیلی مایع کد 1253

خط چشم مویی مای مدل آی لاینر- MY Eye Liner Eye Liner

سایه چشم آنستازیا مدل beverly hillis شماره e6- Anastasia beverly hillis no e6

سایه چشم 12 رنگ نیود شماره 01

مداد چشم فلورمار مدل 101- Flormar 101 Eye liner

ریمل حجم دهنده اسنس مدل I Love Extreme Volume- Essence I Love Extreme Volume Mascara

سایه چشم این لی مدل Lavender Paradise شماره 020- INLAY Lavender Paradise Eyeshadow 020

ریمل حجم دهنده بی یو مدل Volume Now- BeYu Volume Now Mascara

خط چشم پاریس مدل آی لاینر کراتینه حجم 7 میلی لیتر

ریمل حجم دهنده گلدن رز مدل 3D معمولی

سایه چشم اسنس مدل آی لاو نو 03- Essence I Love Nu Eyeshadow 03

سایه چشم اسنس مدل آی لاو نو شماره 08- Essence I Love Nu Eyeshadow 08

ریمل حجم دهنده بل مدل Full Lash- Bell Full Lash Mascara

ریمل حجم دهنده ریمل لندن مدل Flash Scandale Eyes

سامانه ثبت شکایات
شماره موبایل
ایمیل
دانلود اپلیکیشن حراجی

جهت سهولت در برقراری ارتباط با فروشندگان ، کاربران ، ادمین و سایر بخش های فروشگاه حراجی و خرید آسان و مشاهده بیشتر کالاها و سایر خدمات اپلیکیشن حراجی را نصب فرمایید.

دانلود