سبد خرید کالا
را به شماره 09379309042پیامک نمایید


شماره موبایل یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابفروشگاه حراجی اینترنتی با تخفیف عالی و تضمین خرید

راهنمای خرید فروشگاه حراجی

نمایش بیشتر پنهان نمودن

لوازم آرایشی بهداشتی استاندارد

چگونه محصولات آرایشی اصل و استاندارد را بشناسیم؟
موضوع استفاده از محصولات اصل یا تقلبی شاید در خیلی از کالاها مهم باشد ولی در مورد لوازم آرایشی بسیار بسیار مهم است.
موضوع استفاده از محصولات اصل یا تقلبی شاید در خیلی از کالاها مهم باشد ولی در مورد لوازم آرایشی بسیار بسیار مهم است، خوشبختانه امروزه فرهنگ استفاده از اجناس اصلی حتی با قیمت بالا بسیار رو به رشد است و شاید به زودی با وجود حجم زیاد کالاهای تقلبی و فراگیر شدن فروش آنها سوپر مارکتها و حتی در متروی شهری بتوان به آینده ای امیدوار باشیم که بازار از این دست کالاها پاک شود. که البته این مطلب تنها با رشد فرهنگی و نخریدن این قبیل اجناس و رکود بازار این سودجویان میسر خواهد بود.
برای فهمیدن اینکه یک محصول تقلبی است یا اصل چه راههایی وجود دارد؟
خرید از فروشگاههای معتبر؟ مقایسه با کالاهایی که اصل بودن آن یقیین دارید؟ مشورت با افراد صاحب نظر؟ شاید تمامی این راهها بتواند به شما در راستای انتخاب کالای اصل کمکهایی بکند اما آیا همیشه افراد صاحب نظر در دسترس هستند؟ آیا همیشه کالای اصل برای مقایسه موجود است؟ معیار انتخاب فروشگاههای معتبر چیست؟ به اعتقاد صاحب نظران بهترین راه و مطمئن ترین راه برای تشخیص کالای اصل مراجعه به نهادهای ذیصلاح است که تایید آن کالا مورد نظر جمعی از کارشناسان قرار گرفته باشد. این رویه که کالاهای ارائه شده توسط کمپانیها باید مورد تایید نهادهای ذیصلاح قرار بگیرد در حال حاضر در کشورهای پیشرفته به طور جدی اجرا میشود. در کشور ما نیز وزارت بهداشت متولی این امر است ، این سازمان با رویت اسنادو مدارک تایید شده کمپانی تولید کننده و همچنین بازدید از کارخانه تولید کننده و بررسی فرمولاسیون تولید و نظارت بر فرآیند واردات و نحوه نگهداری و توزیع شرکت وارد کننده تمامی اصول بهداشتی از تولید تا مصرف و در نهایت صدور مجوز برای فعالیت آن نشان تجاری در ایران این اطمینان را از بی ضرر بودن آن محصول آرایشی بهداشتی برای ما حاصل میکند. برای تشخیص این مطلب که آیا کالایی مورد تایید وزارت بهداشت هست یا خیر، این سازمان اقدام به الصاق برچسبهایی با شماره پروانه بهداشت بر روی کالاها کرده است که معرف کارحانه و کشور تولید کننده ، شرکت وارد کننده و همچنین سال و سری ساخت کالا میباشد. به این ترتیب با پیشرفت هر روزۀ قوانین و با شرط قرار دادن این مجوزات در هنگام خرید می توان با آرامش بیشتری کالای مصرفی خود را انتخاب کنیم. در بسیاری اوقات ما با صرف هزینه بیشتر خواستار خرید کالاهایی با نام و نشان تجاری معتبر و شناخته شده هستیم غافل از آنکه افراد سود جو با درک همین مطلب با تولید کالای تقلبی و سوء استفاده از همین نامهای معتبر سعی در کسب درآمد از اعتماد ما نسبت به همین نامها را دارند، حتی در موارد بسیار این کالاهای تقلبی را هم قیمت با نمونه اصلی عرضه میکنند! بنابراین دقت به دارا بودن برچسب وزارت بهداشت و هولگرام شرکت وارد کننده بر روی کالا در هنگام خرید میتواند نکته بسیار مهمی باشد در راستای حفظ سلامت و همچنین سرمایه ریالی ما. در نهایت باید عرض کنم که استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی نه تنها امن نیست بلکه متی تواند بسیار خطرناک و برای سلامتی شما مضرر باشد. به خاطر سلامتی خودتان هم که شده مواظب باشید و کالای تقلبی نخرید، مگر اینکه بخواهید از متقلبهایی که این جنایت رو مرتکب می شوند حمایت کنین و جیب آنها رو پر از پولهای خودتان کنید!!!
استاندارد USDA از آمریکا
یکی از معتبر ترین استانداردهای موجود برای محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبتی ارگانیک ، این برچسب با مرجع صادرکنندگی از آمریکا می باشد . از نظر USDAمحصولات در رده بندی ارگانیک شامل این دسته بندی هستند : 100 درصد ارگانیک : محصولی که کاملا خلوص 100 درصدی مواد تشکیل دهنده ارگانیک دارد. ارگانیک: مواد تشکیل دهنده محصول باید بالای 95 درصد تشکیل ده از مواد ارگانیک باشند . ساخته شده با مواد ارگانیک: در صورتی که 70 درصد مواد تشکیل دهنده محصول ارگانیک باشند .
استاندارد Ecocert از فرانسه
سطح بالای استاندارد اکوسرت برای محصولات و لوازم آرایشی بهداشتی برابر با استاندارد اتحادیه اروپا، اصول حفاظت از زمین و توسعه پایدار برای محصولات ارگانیک و طبیعی وضع شده است. به صورت کلی، در محصولات با استاندارد اکوسرت هیچگونه مواد تراریخته وجود ندارد و هم چنین تمام مواد آرایشی و بهداشتی فاقد پارابن ، ذرات نانو ، سیلیکون، عطر، اسانس و رنگ های مصنوعی و فنوکسی اتانول هستند . این محصولات بر روی حیوانات تست نمی شوند و بر اساس استاندارد اکوسرت بایستی محصولات در ظروف قابل بازگشت به طبیعت بسته بندی شوند.
استاندارد BDIH از آلمان
برچسب BDIH فقط به محصولاتی داده می شود که از مواد طبیعی خام مانند انواع دانه های روغنی ، چربیهای گیاهی و موم ، عصاره و اسانس های دارویی و مواد معطری که در مزارع بیولوژیک و کاملا کنترل شده استخراج و گرد آوری شده باشند .
هم چنین انواع تست روی حیوانات و استفاده از موادی مانند پارابن ، سیلیکون، پارافین ، عطر و اسانس های مصنوعی در این محصولات ممنوع است.
البته محصولاتی که از مواد با منشا حیوانی مانند شیر ، موم و عسل نیز ساخته شده اند شامل استاندارد BDIH می شود. نکته مهم عدم استفاده از موادی مانند روغن شتر مرغ ، روغن سمور آبی ، چربی مارموت و سیلیکون در محصولاتی است که خواستار این استاندارد هستند .
انجمن خاک Soil Association از انگلستان
استاندارد محصولات ارگانیک بر اساساین مجوز منطبق بر تولید مواد خوراکی است. اگر مواد تشکیل دهنده محصول برای خوردن خوب باشند برای ساخت محصولات زیبایی نیز مناسبند . این انجمن آئین نامه ای مفصل و با جزئیات کامل دارد و میزان مواد مجاز و غیر مجاز را بر حسب وزن و مواد تشکیل دهنده در قالب یک دستور العمل کامل برای ساخت بر روی سایتش بارگزاری کرده است.
Certech از کانادا
استاندارد محصولات آرایشی و بهداشتی ارگانیک در کانادا با این عنوان و لوگو شناخته می شود . کلیه محصولاتی که دارای این برچسب هستند باید حد اقل 95 درصد متشکل از مواد ارگانیک باشند .بسته بندی قابل بازیافت ، عدم تست بر روی حیوانات ، نداشتن مواد نگهدارنده و عطر و اسانس های مصنوعی از دیگر شرایط دریافت این برچسب استاندارد می باشد .
ACO از استرالیا
استاندارد محصولات ارگانیک استرالیا نیز مانند سایر کشورها بر اساس مقررات و قوانین داخلی آن کشور و با رویکرد جهانی تدوین شده است . نکته قابل توجه همسویی استاندارهایی ACO با استاندارد USDAآمریکا وCOSMOS است . جزئیات محصولات ارگانیک استرالیا دقیق تر از سایر استاندارها برای تولید محصولات خوردنی و بهداشتی آرایشی در جزوه ای مفصل توسط این سازمان تدوین و در اختیار متقاضیان تولید قرار می گیرد . عدم استفاده از رنگ و محصولات غیر طبیعی ، تست روی حیوانات ، پارابن و سایر نگهدارنده ها ، سیلیکون و ... جزو کلیات نکاتی است که تولید کنندگان محصولات زیر عنوان استاندارد ACO باید آن ها رعایت کنند .
استاندارد Cosmos
در سال 2010 با حضور و همراهی 5 موسسه مهم در حوزه استاندارهای محصولات ارگانیک آرایشی و بهداشتی ، موسسه ای با نام اختصاری COSMOS در بلژیک راه اندازی شد . با بعضی از اعضا این نهاد قبل تر آشنا شده اید : BDIH از آلمان ، Ecocert از فرانسه، ، انجمن خاک از انگلستان ، Cosmebioاز فرانسه و ICEA از ایتالیا اعضا تشکیل دهنده این موسسه استاندارد هستند . در واقع این موسسه با تدوین قوانین هدفمند و در چارچوبی مشخص به لوازم آرایشی و بهداشتی ارگانیک ،استانداردCOSMOS اعطا می کند که در کشور های عضو به عنوان یک استاندارد یکسان پذیرفته شده است . از اهداف این موسسه می توان به توسعه کشاورزی ارگانیک ، همراهی و همگام با طبیعت بر اساس اصول محیط زیست پایدار و تولید محصولات سازگار با محیط زیست و انسان را نام برد .

چرا از فروشگاه حراجی اینترنتی؟

Posted on by Sajjad Moradi - 2 comments

فروشگاه حراجی با بروزرسانی مداوم و ساخت پیامرسان حراجی سعی در ارتباط قوی بین تولید کننده و مصرف کننده دارد و نیز حراجی با خرید کالا با کمترین قیمت و دریافت تخفیف بیشتر سعی در ارزان تمام شدن برای خریدار دارد و حراجی حاشیه سود دریافتی خود را بسیار کاهش داده و فقط 1% - 0.5% سود از فروشنده دریافت می نمایید

فروشگاه حراجی اینترنتی سعی در رضایت خرید و فروش و حمایت از تولید کننده داراست

بالم لب مای مدل Aloe Vera Nourishing- MY Aloe Vera Nourishing Lip Balm

بالم لب لابلو مدل Pearly Shine- Labello Pearly Shine Lip Care

بالم لب مای مدل ضد آفتاب- MY Sun Protecting Lip Balm

رژ لب جامد این لی مدل Voodoo شماره 660- INLAY Voodoo Lipstick 660

بالم لب الارو مدل Repair And Hydrate مقدار 3.75 گرم- Ellaro Repair And Hydrate Lip Balm

رژ لب گلدن رز مدل ولوت مات شماره 16

رژ لب جامد این لی مدل Viollet Velvet شماره 600- INLAY Viollet Velvet Lipstick 600

رژ لب مایع اسنس سری Liquid Lipstick مدل Peach Party شماره 05- Essence Liquid Lipstick Peach Party Lip Gloss 05

رژلب جامد موتاک مدل ویتامینه شماره 118

رژ لب مایع اسنس سری Liquid Lipstick مدل Colour Party شماره 01- Essence Liquid Lipstick Colour Party Lip Gloss 01

رژ لب دایانا مدل Matte کد 3 مجموعه 3 عددی

رژ لب مایع اسنس مدل Pretty In Plum شماره 09 حجم 4 میلی لیتر- Essence Pretty In Plum Lip Gloss No 09 4ml

رژ لب جامد این لی مدل Night Angel شماره 610- INLAY Night Angel Lipstick 610

رژ لب دایانا مدل Matte کد 1 مجموعه 3 عددی

رژ لب جامد این لی مدل Primrose شماره 540- INLAY Primrose Lipstick 540

رژ لب جامد این لی مدل Kindness شماره 580- INLAY Kindness Lipstick 580

رژ لب مدادی 2 کاره بی یو مدل Color Biggie for Lip and More 289- BeYu Color Biggie for Lip and More Lipstick 289

رژ لب مایع اسنس مدل XXXL Longlasting Lip Gloss شماره 07

رژلب جامد موتاک شماره 115

رژ لب گلدن رز مدل ولوت مات شماره 14

رژلب جامد دایانا مدل مات شماره 07

رژلب جامد موتاک شماره 124

رژ لب مایع مات گلدن رز شماره 03

رژلب جامد دایانا مدل مات شماره 20- DAYANA MATTE LIPSTICK NO 20

رژلب جامد دایانا مدل Matte شماره 08

رژ لب جامد دایانا مدل Matte شماره 17

رژ لب گلدن رز مدل ولوت مات شماره 23

رژ لب مایع میبلین سری SuperStay شماره 35- Maybelline SuperStay Liquid Lip Gloss No 35

رژ لب جامد لورآل سری Color Rich مدل Matte Obsession شماره 633- Loreal Color Rich Matte Obsession Lipstick 633

رژ لب جامد بورژوآ مدل Rouge Velvet شماره 02- Bourjois Rouge Velvet Lipstick 02

رژ لب جامد این لی مدل Rebel Red شماره 310- INLAY Rebel Red Lipstick 310

رژ لب مایع مای مدل لومینوس شماره 11- MY Luminous Lip Gloss 11

رژ لب مدادی مات گلدن رز شماره 10

رژ لب مایع این لی مدل Ruby Glow شماره M250- INLAY Ruby Glow Lipstick M250

پالت رژ لب مروان خیر مدل کره کاکائو

سامانه ثبت شکایات
شماره موبایل
ایمیل
دانلود اپلیکیشن حراجی

جهت سهولت در برقراری ارتباط با فروشندگان ، کاربران ، ادمین و سایر بخش های فروشگاه حراجی و خرید آسان و مشاهده بیشتر کالاها و سایر خدمات اپلیکیشن حراجی را نصب فرمایید.

دانلود