سبد خرید کالا
را به شماره 09379309042پیامک نمایید


شماره موبایل یا نام کاربری
رمز عبور

ورود به حسابفروشگاه حراجی اینترنتی با تخفیف عالی و تضمین خرید

راهنمای خرید فروشگاه حراجی

نمایش بیشتر پنهان نمودن

لوازم آرایشی بهداشتی استاندارد

چگونه محصولات آرایشی اصل و استاندارد را بشناسیم؟
موضوع استفاده از محصولات اصل یا تقلبی شاید در خیلی از کالاها مهم باشد ولی در مورد لوازم آرایشی بسیار بسیار مهم است.
موضوع استفاده از محصولات اصل یا تقلبی شاید در خیلی از کالاها مهم باشد ولی در مورد لوازم آرایشی بسیار بسیار مهم است، خوشبختانه امروزه فرهنگ استفاده از اجناس اصلی حتی با قیمت بالا بسیار رو به رشد است و شاید به زودی با وجود حجم زیاد کالاهای تقلبی و فراگیر شدن فروش آنها سوپر مارکتها و حتی در متروی شهری بتوان به آینده ای امیدوار باشیم که بازار از این دست کالاها پاک شود. که البته این مطلب تنها با رشد فرهنگی و نخریدن این قبیل اجناس و رکود بازار این سودجویان میسر خواهد بود.
برای فهمیدن اینکه یک محصول تقلبی است یا اصل چه راههایی وجود دارد؟
خرید از فروشگاههای معتبر؟ مقایسه با کالاهایی که اصل بودن آن یقیین دارید؟ مشورت با افراد صاحب نظر؟ شاید تمامی این راهها بتواند به شما در راستای انتخاب کالای اصل کمکهایی بکند اما آیا همیشه افراد صاحب نظر در دسترس هستند؟ آیا همیشه کالای اصل برای مقایسه موجود است؟ معیار انتخاب فروشگاههای معتبر چیست؟ به اعتقاد صاحب نظران بهترین راه و مطمئن ترین راه برای تشخیص کالای اصل مراجعه به نهادهای ذیصلاح است که تایید آن کالا مورد نظر جمعی از کارشناسان قرار گرفته باشد. این رویه که کالاهای ارائه شده توسط کمپانیها باید مورد تایید نهادهای ذیصلاح قرار بگیرد در حال حاضر در کشورهای پیشرفته به طور جدی اجرا میشود. در کشور ما نیز وزارت بهداشت متولی این امر است ، این سازمان با رویت اسنادو مدارک تایید شده کمپانی تولید کننده و همچنین بازدید از کارخانه تولید کننده و بررسی فرمولاسیون تولید و نظارت بر فرآیند واردات و نحوه نگهداری و توزیع شرکت وارد کننده تمامی اصول بهداشتی از تولید تا مصرف و در نهایت صدور مجوز برای فعالیت آن نشان تجاری در ایران این اطمینان را از بی ضرر بودن آن محصول آرایشی بهداشتی برای ما حاصل میکند. برای تشخیص این مطلب که آیا کالایی مورد تایید وزارت بهداشت هست یا خیر، این سازمان اقدام به الصاق برچسبهایی با شماره پروانه بهداشت بر روی کالاها کرده است که معرف کارحانه و کشور تولید کننده ، شرکت وارد کننده و همچنین سال و سری ساخت کالا میباشد. به این ترتیب با پیشرفت هر روزۀ قوانین و با شرط قرار دادن این مجوزات در هنگام خرید می توان با آرامش بیشتری کالای مصرفی خود را انتخاب کنیم. در بسیاری اوقات ما با صرف هزینه بیشتر خواستار خرید کالاهایی با نام و نشان تجاری معتبر و شناخته شده هستیم غافل از آنکه افراد سود جو با درک همین مطلب با تولید کالای تقلبی و سوء استفاده از همین نامهای معتبر سعی در کسب درآمد از اعتماد ما نسبت به همین نامها را دارند، حتی در موارد بسیار این کالاهای تقلبی را هم قیمت با نمونه اصلی عرضه میکنند! بنابراین دقت به دارا بودن برچسب وزارت بهداشت و هولگرام شرکت وارد کننده بر روی کالا در هنگام خرید میتواند نکته بسیار مهمی باشد در راستای حفظ سلامت و همچنین سرمایه ریالی ما. در نهایت باید عرض کنم که استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی نه تنها امن نیست بلکه متی تواند بسیار خطرناک و برای سلامتی شما مضرر باشد. به خاطر سلامتی خودتان هم که شده مواظب باشید و کالای تقلبی نخرید، مگر اینکه بخواهید از متقلبهایی که این جنایت رو مرتکب می شوند حمایت کنین و جیب آنها رو پر از پولهای خودتان کنید!!!
استاندارد USDA از آمریکا
یکی از معتبر ترین استانداردهای موجود برای محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبتی ارگانیک ، این برچسب با مرجع صادرکنندگی از آمریکا می باشد . از نظر USDAمحصولات در رده بندی ارگانیک شامل این دسته بندی هستند : 100 درصد ارگانیک : محصولی که کاملا خلوص 100 درصدی مواد تشکیل دهنده ارگانیک دارد. ارگانیک: مواد تشکیل دهنده محصول باید بالای 95 درصد تشکیل ده از مواد ارگانیک باشند . ساخته شده با مواد ارگانیک: در صورتی که 70 درصد مواد تشکیل دهنده محصول ارگانیک باشند .
استاندارد Ecocert از فرانسه
سطح بالای استاندارد اکوسرت برای محصولات و لوازم آرایشی بهداشتی برابر با استاندارد اتحادیه اروپا، اصول حفاظت از زمین و توسعه پایدار برای محصولات ارگانیک و طبیعی وضع شده است. به صورت کلی، در محصولات با استاندارد اکوسرت هیچگونه مواد تراریخته وجود ندارد و هم چنین تمام مواد آرایشی و بهداشتی فاقد پارابن ، ذرات نانو ، سیلیکون، عطر، اسانس و رنگ های مصنوعی و فنوکسی اتانول هستند . این محصولات بر روی حیوانات تست نمی شوند و بر اساس استاندارد اکوسرت بایستی محصولات در ظروف قابل بازگشت به طبیعت بسته بندی شوند.
استاندارد BDIH از آلمان
برچسب BDIH فقط به محصولاتی داده می شود که از مواد طبیعی خام مانند انواع دانه های روغنی ، چربیهای گیاهی و موم ، عصاره و اسانس های دارویی و مواد معطری که در مزارع بیولوژیک و کاملا کنترل شده استخراج و گرد آوری شده باشند .
هم چنین انواع تست روی حیوانات و استفاده از موادی مانند پارابن ، سیلیکون، پارافین ، عطر و اسانس های مصنوعی در این محصولات ممنوع است.
البته محصولاتی که از مواد با منشا حیوانی مانند شیر ، موم و عسل نیز ساخته شده اند شامل استاندارد BDIH می شود. نکته مهم عدم استفاده از موادی مانند روغن شتر مرغ ، روغن سمور آبی ، چربی مارموت و سیلیکون در محصولاتی است که خواستار این استاندارد هستند .
انجمن خاک Soil Association از انگلستان
استاندارد محصولات ارگانیک بر اساساین مجوز منطبق بر تولید مواد خوراکی است. اگر مواد تشکیل دهنده محصول برای خوردن خوب باشند برای ساخت محصولات زیبایی نیز مناسبند . این انجمن آئین نامه ای مفصل و با جزئیات کامل دارد و میزان مواد مجاز و غیر مجاز را بر حسب وزن و مواد تشکیل دهنده در قالب یک دستور العمل کامل برای ساخت بر روی سایتش بارگزاری کرده است.
Certech از کانادا
استاندارد محصولات آرایشی و بهداشتی ارگانیک در کانادا با این عنوان و لوگو شناخته می شود . کلیه محصولاتی که دارای این برچسب هستند باید حد اقل 95 درصد متشکل از مواد ارگانیک باشند .بسته بندی قابل بازیافت ، عدم تست بر روی حیوانات ، نداشتن مواد نگهدارنده و عطر و اسانس های مصنوعی از دیگر شرایط دریافت این برچسب استاندارد می باشد .
ACO از استرالیا
استاندارد محصولات ارگانیک استرالیا نیز مانند سایر کشورها بر اساس مقررات و قوانین داخلی آن کشور و با رویکرد جهانی تدوین شده است . نکته قابل توجه همسویی استاندارهایی ACO با استاندارد USDAآمریکا وCOSMOS است . جزئیات محصولات ارگانیک استرالیا دقیق تر از سایر استاندارها برای تولید محصولات خوردنی و بهداشتی آرایشی در جزوه ای مفصل توسط این سازمان تدوین و در اختیار متقاضیان تولید قرار می گیرد . عدم استفاده از رنگ و محصولات غیر طبیعی ، تست روی حیوانات ، پارابن و سایر نگهدارنده ها ، سیلیکون و ... جزو کلیات نکاتی است که تولید کنندگان محصولات زیر عنوان استاندارد ACO باید آن ها رعایت کنند .
استاندارد Cosmos
در سال 2010 با حضور و همراهی 5 موسسه مهم در حوزه استاندارهای محصولات ارگانیک آرایشی و بهداشتی ، موسسه ای با نام اختصاری COSMOS در بلژیک راه اندازی شد . با بعضی از اعضا این نهاد قبل تر آشنا شده اید : BDIH از آلمان ، Ecocert از فرانسه، ، انجمن خاک از انگلستان ، Cosmebioاز فرانسه و ICEA از ایتالیا اعضا تشکیل دهنده این موسسه استاندارد هستند . در واقع این موسسه با تدوین قوانین هدفمند و در چارچوبی مشخص به لوازم آرایشی و بهداشتی ارگانیک ،استانداردCOSMOS اعطا می کند که در کشور های عضو به عنوان یک استاندارد یکسان پذیرفته شده است . از اهداف این موسسه می توان به توسعه کشاورزی ارگانیک ، همراهی و همگام با طبیعت بر اساس اصول محیط زیست پایدار و تولید محصولات سازگار با محیط زیست و انسان را نام برد .

چرا از فروشگاه حراجی اینترنتی؟

Posted on by Sajjad Moradi - 2 comments

فروشگاه حراجی با بروزرسانی مداوم و ساخت پیامرسان حراجی سعی در ارتباط قوی بین تولید کننده و مصرف کننده دارد و نیز حراجی با خرید کالا با کمترین قیمت و دریافت تخفیف بیشتر سعی در ارزان تمام شدن برای خریدار دارد و حراجی حاشیه سود دریافتی خود را بسیار کاهش داده و فقط 1% - 0.5% سود از فروشنده دریافت می نمایید

فروشگاه حراجی اینترنتی سعی در رضایت خرید و فروش و حمایت از تولید کننده داراست

پاک کننده پوست گارنیه مدل Skin Active حجم 125 میلی لیتر- Garnier Skin Active Micellar Cleansing Water 125ml

موس میبلین مدل Dream Matte Mousse Ivory 10- Maybelline Dream Matte Mousse Ivory 10

موس میبلین مدل Dream Mat Mousse Cameo 20- Maybelline Dream Matte Mousse Cameo 20

آب پاک کننده گارنیه مدل Skin Active حجم 400 میلی لیتر- Garnier Skin Active Micellar Cleansing Water 400ml

کانسیلر پریم مدل Trio Active شماره 101 حجم 15 میلی لیتر- Prime Trio Active Concealer 101 15ml

ژل شست و شوی صورت ضد آلودگی سینره مدل Normal To Dry Skin حجم 200 میلی لیتر- Cinere Normal To Dry Skin Anti Pollution Daily Face Wash Gel 200ml

لوسیون پاک کننده صورت سینره حجم 150 میلی لیتر- Cinere Cleansing Toner Makeup Remover Lotion 150ml

اسپری پاک کننده سینره مدل Cleansing Toner حجم 150 میلی لیتر- Cinere Cleansing Toner Makeup Remover Spray 150ml

کرم پودر ضد چروک سینره شماره 2 حجم 40 میلی لیتر- Cinere Foundation Anti Resisting Cream No.2 40ml

تونیک پاک کننده صورت سی گل حجم 150 میلی لیتر- Seagull Cleansing Tonic 150ml

فوم پاک کننده و آبرسان قوی پیوردرم مقدار 150 گرم- Purederm Deep Moisturizing Cleansing Foam 150g

ژل پاک کننده فوق العاده غنی ایو روشه مدل Nutritive vegetal حجم 125 میلی لیتر- Yves Rocher Velvety Ultra Rich Cleanser 125ml

شیر پاک کن آردن مناسب پوست های معمولی و چرب حجم 200 میلی لیتر- Ardene Cleaning Milk For Normal and Greasy Skins 200ml

ژل شستشوی صورت آقایان سینره حجم 150 میلی لیتر- Cinere Face Wash For Men 150ml

پاک کننده سینره مخصوص پوست‌ چرب 150 میلی لیتر- Cinere Cleansing Gel Oily Skin 150ml

پاک کننده ملایم آرایش چشم تک فاز پریم حجم 100 میلی لیتر- Prime Gentle Eye Make-Up Remover 100ml

کانسیلر پریم مدل Trio Active شماره 102 حجم 15 میلی لیتر- Prime Trio Active Concealer 102 15ml

تونر اوسرین مدل Dermo Purifyer حجم 200 میلی لیتر- Eucerin Dermo Purifyer Toner 200ml

شیر پاک کن سی گل مدل Cleaning Milk 3 in 1 حجم 125 میلی لیتر- Seagull Cleaning Milk 3 in 1 Remover Makeup 125ml

ژل شست و شوی صورت نوتروژینا سری Visibly Clear مدل Acne Wash حجم 200 میلی لیتر- Neutrogena Visibly Clear Acne Wash Washing Gel 200ml

شیر پاک کن آردن مناسب پوست های خشک و حساس حجم 200ml- Ardene Cleaning Milk For Dry Skins 200ml

ژل پاک کننده صورت آقایان لورآل سری Men Expert مدل Hydra Energetic حجم 150 میلی لیتر- LOreal Men Expert Hydra Energetic Face Wash 150ml

ژل پاک کننده ایو روشه مدل Sebo Vegetal حجم 125 میلی لیتر- Yves Rocher Sebo Vegetal Purifying Cleansing Gel 125ml

کرم ژل پاک کننده لامینین مناسب پوست خشک و حساس حجم 200 میلی لیتر- Laminin For Dry And Sensitive Skin Liquid Sydnet 200ml

اسکراب روزانه کلین اند کلیر مدل Blackhead Clearing حجم 150 میلی لیتر- Clean And Clear Blackhead Clearing Scrub 150ml

استند لوازم آرایشی مدل Beauty Box

ست براش آرایشی NAKED مدل 5050 مجموعه 7 عددی

ژل شست و شوی صورت مردانه ولمن حجم 125 میلی لیتر- Wellman Face Wash Gel for Men 125ml

پاک کننده اوسرین مدل Dermo Purifyer حجم 200 میلی لیتر- Eucerin Dermo Purifyer Cleanser 200ml

پرایمر گلدن رز مدل 901

استند لوازم آرایشی مدل Lux box

ژل شستشوی صورت کلین اند کلیر مدل Exfoliating Daily Wash حجم 150 میلی لیتر- Clean And Clear Exfoliating Cleansing Gel 150ml

کرم پودر مای سری Black Diamond مدل Matt Makeup شماره 04- MY Black Diamond Matt Makeup Foundation No 04

پد آرایش پاک کن ایپک مدل Silky Touch بسته 70 عددی

ست برس آرایشی مدل NAKED3 مجموعه 12 عددی

سامانه ثبت شکایات
شماره موبایل
ایمیل
دانلود اپلیکیشن حراجی

جهت سهولت در برقراری ارتباط با فروشندگان ، کاربران ، ادمین و سایر بخش های فروشگاه حراجی و خرید آسان و مشاهده بیشتر کالاها و سایر خدمات اپلیکیشن حراجی را نصب فرمایید.

دانلود